מגנזיום במי שתייה

מגנזיום במי שתייה

כמה עובדות חשובות על מגנזיום

מגנזיום הוא המינרל הרביעי בשכיחותו בגופנו. הוא נמצא בעצמות ובתאי הגוף ומסייע בשמירה על תפקוד תקין של השרירים והעצבים, עוזר לשמור על קצב לב יציב, תומך בתפקוד תקין של מערכת החיסון ובבניית העצמות. רמות מגנזיום נמוכות אינן גורמות לתסמינים בטווח הקצר, למרות זאת, בטווח הארוך יכולות להגביר את הסיכון ליתר לחץ דם, מחלות לב, סוכרת מסוג 2 ואוסטאופורוזיס.

תכולת המגנזיום במי הברז משתנה ממקום למקום ובמהלך הזמן. המונח "מים קשים" מצביע על כך שהמים עשירים במגנזיום וסידן, ואילו "מים רכים" מצביעים על ריכוזים נמוכים של אותם מינרלים.

שתיית מים היא מקור חשוב למגנזיום. במקומות בהם ה"מים קשים", מי השתייה מספקים כ -20% מצריכת המגנזיום. לכן, מחסור ממושך במגנזיום במי השתייה עלול לגרום לירידה בתכולת המגנזיום בגוף ובהתאם לזאת, לעלייה בתחלואה ובתמותה. ישראל היא אחת המדינות המובילות בעולם בהתפלת מים. כמות המים הנוצרת מההתפלה גדלה בכל עת ובאזורים מסוימים הם מהווים את רוב מי השתייה. תהליך ההתפלה (אוסמוזה הפוכה) מסיר את מרבית המינרלים כולל מגנזיום וסידן, מה שעלול להוביל להשפעות בריאותיות קשות.

יש, עם זאת, כמה סיבות שאינן רפואיות לכך שלא תמיד מעדיפים "מים קשים". ״מים קשים״ עלולים להיראות עכורים ואם ריכוז הסידן גבוה במיוחד, למים יהיה "טעם מוזר". אף אחת מהסיבות הללו לא מהווה סיכון בריאותי כלשהו, אך ישנם אנשים המעדיפים מראה "נקי". חשוב לציין, בעוד ״שמים קשים״ עלולים להקשות על מכשירי חשמל ועל הצנרת, הם אינם מזיקים לגופנו. ההפך הוא נכון, הם מספקים צריכה יומית של סידן ומגנזיום.

ב- Aqualink אנו עובדים קשה על פיתוח מסננים המותאמים לאיכות המים בישראל. המטרה שלנו היא להסיר את הרכיבים המזיקים ולהשאיר את הטובים. אנו מסירים כלור, משקעים, חלודה, מיקרואורגניזמים ותרכובות אורגניות. אנחנו לא מסירים את המינרלים הבריאים. המערכת AquaMag שפותחה במיוחד לשיפור ריכוז המגנזיום במים.